Fallout 4 Türkçe Yama

Kategori: Oyun Yamaları
Eklenme: 12 Nisan 2020
Çevirmen: DH Üyeleri

Dosya: Fallout 4 Tüm DLCler TR Yama.exe
İndirilme: 7.021 (Bugün: 1, Dün: 8)
Boyut: 55,64 MB

Dosya: Fallout 4 Tüm DLCler TR Yama Launchersız Elle Kurulum.zip
Açıklama: Launcher'sız Elle Kurulum Dosyaları
İndirilme: 2.760 (Bugün: 0, Dün: 3)
Boyut: 4,05 MB


İndirme işleminde sorun yaşıyorsanız tıklayınız.

Fallout 4 ve tüm DLC'lerini bu Türkçe yamayla Türkçeleştirebilirsiniz.

Emeği Geçenler

 • Sarkis Kısaohanyan - Ekip başı, ana görevler, minutemen, forum sorumlusu
 • Batuhan Ç. Yılmaz - Terminal ekip başı, misc görev, test sorumlusu
 • Uğurcan Bilgin - Yazılım ve Brotherhood görevleri sorumlusu
 • Hamza Altay - DLC Ekip Başı, Kitaplar, notlar Railroad ve yan görev sorumlusu
 • Çağatay Çoban - Terminal yardımcısı
 • Mustafa Şanlı - Video ve texture sorumlusu
 • Ataberk Çakan - Terminal yardımcısı
 • Berke Gökçe - Terminal yardımcısı
 • Nezih Tekin - Terminal yardımcısı
 • Celil Oğuz - Terminal, görev ve redaksiyon yardımcısı
 • Ali Aydın - Texture yardımcısı
 • Eray Aydın - Yazılım ve Texture yardımcısı
 • Kaan Kılıç - Redaksiyon ve kontrol yardımcısı
 • İlker Karluka - Texture sorumlusu

SSÇ

Yama sahipleri tarafından hazırlanmıştır. Kaynak: https://forum.donanimhaber.com/fallout-4-tum-dlc-ler-100-turkce-yama--123044996

 1. Bu launcher gerekli mi?
  Hem yamanın güncellenmesi, bu sayede uğraşmadan yamanın en güncel halini almanız, hem de sizin cebinizden para çıkmadan reklam gelirleriyle bilmem kaç aylık emeğimizin karşılığını almamız için gerekli. Ama tabi hiç kimseyi zorunlu tutmuyoruz.
 2. Nasıl yani? Launcher olmadan kullanabilir miyiz yamayı?
  Evet kullanabilirsiniz, yapmanız gereken tek şey oyun klasöründeki orijinal launcher'in adını fallout4launcher yapıp launcherimizin yerine yerleştirmeniz.
 3. F4SE kullanıyorum sorun olur mu?
  Launcherimiz F4SE yüklü ise oyunu F4SE üzerinden çalıştırmaya ayarlı. Haliyle Launcherimiz üzerinden oyna'ya bastığınızda oyun F4SE üzerinden çalıştırılıyor.
 4. Bu yama başarımları kapatır mı?
  Hayır kapatmaz. Yaptığımız yama mod olarak geçmiyor, oyunun dosya sistemini değiştiriyor. Haliyle oyun yamamızı mod olarak görmüyor ve başarımları kapatmıyor. Ama diğer sekmesindeki mod çevirileri için bu söylediğim geçerli değildir.
 5. Bu diğer sekmesindeki mod çevirilerini nasıl yüklüyoruz?
  Belirtilen modu düzgün bir şekilde yükleyin, sonra diğer sekmesinden mod ismini seçip seçimi indir'e tıklayın. Bu kadar basit.
 6. Save dosyalarım zarar görür mü?
  Hayır görmez. Oyun dosyalarını değiştirdiğimiz için save'niz ne durumda olursa olsun yama hiçbir şeyi bozmadan çalışmaktadır.
  NOT: Yamayı yüklemeden önce envanterinizde bulunan silah ve zırh isimleri ingilizce kalacaktır. Yama yüklendikten sonraki silahlar ve zırhlar ise Türkçe görünecektir.
 7. Yamayı yüklerken dikkat etmem gereken bir şey var mı?
  Evet var.
  1-Yamayı yüklemeden önce oyunun çalıştığından emin olmalısınız. Bir kere oyunu açıp "New Game" seçeneğine tıklayarak kendinizi banyoda gördüğünüz zaman oyunu kapatın. (Konsolu açıp qqq yazıp enter'a basmanız yeterli)
  2-Yamayı yüklerken oyun, launcher ve Steam kapalı olmalı yamayı yükledikten sonra oyunu ilk açışınızda steam'i kullanmak yerine oyun klasörüne girip fallout4launcher.exe dosyasını çalıştırmalısınız. Sonrasında steam ile de açabilirsiniz.
  3-Oyun klasörünü düzgün yazdığınızdan emin olmalısınız. Eğer emin değilseniz setup'u winrar ile açıp elinizle de yükleyebilirsiniz.
 8. Forum hata mesajlarıyla dolu, yama bu kadar hatalı mı?
  Hayır, sayacımıza göre Şubat başına kadar yama günlük ortalama 350 kişi tarafından indiriliyor ve günlük olarak ortalama 900 kişi tarafından yamamız ile oynanıyor. Günlük gelen hata bildirimi ise eylül ayından beri bir elin parmaklarını geçmiyor. O yüzden hata görme şansınız %0,3'ün altında diyebiliriz.
 9. Anladım, peki hata alırsam yapmam gereken bir şey var mı?
  Evet, öncelikle steam'i ve launcheri kapatın, sonra oyun klasöründeki update.exe dosyasını YÖNETİCİ OLARAK çalıştırıp işlemin tamamlanmasını bekleyin. Büyük ihtimal düzelecektir.
  Düzelmezse oyun klasöründeki yama silici 3000 ile yamayı kaldırıp yamayı tekrar indirip yükleyin. Hatanızın en muhtemel nedeni indirme sırasında internetinizle ilgili sorun oluşması. Tekrar indirip kurunca bu sorunu gidermiş olursunuz. Yine hata alırsanız, forumdan ya da facebook üzerinden hatayı bana bildirin. Facebook üzerinden bildirirseniz Team Viewer ile bağlanıp sorunu kendim de düzeltebilirim.
 10. Oyun korsan sürümle de Steam sürümüyle de çalışıyor mu?
  Evet, oyun korsan olup olmadığına bakmaksızın oyunun 1,5 üstü tüm sürümleriyle düzgün şekilde çalışıyor. 1,5 altı sürümlerle çalıştırmak için ne yapmanız gerektiğini bilmiyorum, ama 1,5 öncesi sürümlerle de çalıştırdığını söyleyenler var.
 11. Yamayı yükledim bazı satırlar görünmemeye başladı. Yapacağınız işi sizin...
  Oyunun yama yüklense de yüklenmese de bazı satırları göstermesini engelleyen bir sorunu var. Mesela oyunun başındaki müzede Preston'un konuşmaları ya tüm konuşmayı engelleyecek şekilde donar, ya da satırların yarısı hiç görünmez... Yapabileceğimiz bir şey yok.
  Radyodan duyduğunuz şeyler görevleri etkileyebiliyor, ama ne yaparsak yapalım radyo diyaloglarını açamıyoruz. Elimizde olan bir şey değil.
  Bir mekana girdiğinizde yoldaşınızın yaptığı yorumlar bugda kalıp mekandan çıkana kadar başka altyazı görünmesini engelleyebiliyor. O yüzden onları da biz kapattık.
 12. Videolarda altyazı gözükmüyor
  Bethesda anlamadığım şekilde videolara altyazı eklememizi engelliyor. Eklemek için tek yok var, o da videoların tekrar yüklenmesi ki bu da yama boyutunu 3-4 GB'a çıkartmak demek. Ne biz yorulalım ne siz o kadar dosya indirmek zorunda kalın, internetten o videolarda ne yazdığını bulabilirsiniz.
  Eşya isimlerinde sorun var.
  Sebze isimleri ile ilgili açıklama Prydwen'in terminallerinde yazıyor.
  NOT: Yamayı yüklemeden önce envanterinizde bulunan silah ve zırh isimleri ingilizce kalacaktır. Yama yüklendikten sonraki silahlar ve zırhlar ise Türkçe görünecektir. Çözümü sıfırdan başlamaktır.
 13. Oyun ana menüde kapanıyor. Hem de yamanızı hiç yüklememiş olmama rağmen.
  Sorun: 1.10 güncellemesi ile oyuna gelen Creation Club ile AMD Ekran kartlarının pek geçinememesi, buna bağlı olarak oyunu açınca ana menüde oyunun çökmesi...
  Çözümler:
  1) Oyunu 1.10 versiyonuna GÜNCELLEMEMEK
  2) Güncellendiyse de oyuna girmeden önce interneti kapatmak
  Bethesda sorunun üstünde çalışıyormuş ve yeni güncelleme gelene kadar başka bir çözüm önerisi sunulmuş değildir. Bu soruna çözüm arayan arkadaşlara iyi oyunlar diliyorum.
 14. Yama projesine destek olmak istiyorum, ne yapabilirim?
  İngilizce biliyorsanız, bizimle beraber çeviri yapabilirsiniz.
  Türkçe'nize güveniyorsanız, redaksiyona yardım edebilirsiniz
  Photoshop biliyorsanız, texture çevirme projemiz var, o projede bize yardım edebilirsiniz.
  Bunlar için benimle özel mesajdan görüşebilirsiniz. İşleri Whatsapp üzerinden yürütüyoruz. O yüzden ekibe alınırsanız telefon numaranızı isteyeceğim.
  Bunların üçünü de yapmak istemiyorsanız, ya da yapamıyorsanız hesap numaramıza bağış yapabilir ya da yamayı daha çok kullanıcıya ulaştırmak için elinizden geleni yapabilirsiniz.
 15. Yama Playstation GOTY sürümünde çalışıyor mu?
  @sansursystem'ın dediğine göre çalışıyor (test ettiği için çok teşekkür ederim) ve @UsualSuspecTR'ın dediğine göre yama 1.33 güncellemesi sonrası altyazılar kaybolabiliyor. Çok şükür ki çözümünü bulmuş, oyunu tamamen silip tekrardan yüklediği ve üstüne yamayı eklediği zaman sorunsuz şekilde alt yazılar yeniden Türkçe olmuş. (test ettiği ve çözümü yazdığı için çok teşekkür ederim)
 16. Playstation sürümünde sorun olduğunda düzeltebilir misin?
  Ne yazık ki. Bilgisayar sürümünde bir düzenleme gerektiğinde yapma şansım var, ama Playstation sürümüyle ilgili gerçekten hiç bir fikrim/bilgim yok.

Kaynak

Ekran Görüntüleri

Fallout 4 Türkçe Yama 1. Ekran Görüntüsü
Fallout 4 Türkçe Yama 2. Ekran Görüntüsü
Fallout 4 Türkçe Yama 3. Ekran Görüntüsü

Video

↑ İndirme Butonu Yukarda ↑