Borderlands 2: Game of the Year Edition Türkçe Yama

Kategori: Oyun Yamaları
Eklenme: 30 Ekim 2018

Dosya: Borderlands 2 Turkce Yama.rar
İndirilme: 3.265 (Bugün: 1, Dün: 8)
Boyut: 10,50 MB


İndirme işleminde sorun yaşıyorsanız tıklayınız.

Borderlands 2'yi Sinan SAÇOĞLU tarafından hazırlanan bu Türkçe yama sayesinde Türkçeleştirebilirsiniz.

Çevirmen Notları

  • Yamada Türkçe karakter(Ğ,g,Ş,ş,İ,ı) desteği sadece altyazılar için olmak üzere bulunmamaktadır. (Yani altyazılar dışındaki her şeyde Türkçe karakter desteği mevcuttur.)
  • Yama oyunun şimdiye kadarki çıkmış tüm DLC'lerini içermektedir. (Head Hunter DLC'leri de dahil.)
  • Yama oyunun normal sürümüne(DLC'leri içermeyen sürüm) de kurulabilir.
  • Oyunda milyonlarca çeşit silah ve eşya bulunduğu için bunların isimleri belli sayıdaki kelimelerin rastgele eşleştirilmesiyle konulmuş. Bu kelimeleri de Türkçeye çevirdim ama rastgele eşleştirme sebebiyle çoğu eşyadan saçma isimler çıkacak. Kimsenin bunu sorun etmeyeceğini farz ediyorum.
  • Oyunda, oyuna özgü ve İngilizce de bile bulunmayan birçok terim ve kelime vardı. Bunları da olabildiğince anlamlı şekilde ve doğaçlama yaparak çevirdim. İnşallah memnun kalırsınız.
  • Oyunda birkaç İngilizce temelli kelime oyunu şakaları vardı. Bu konuşmaları da çevirdim ama Türkçeye çevrilince şakalar anlamsız oldu. Bilginize.
  • Oyunda yazılarını bulamadığım bir-iki tane yer var (el bombalarının standart bir şekilde patlar yazısı ve çevirdiğim yer adlarının menüdeki karşılıkları.) Ama bunlar oyuna etki etmeyeceği için size sıkıntı yapmaz.
  • Oyunda (Al, Kullan, Çek...) gibi yazıların nadir de olsa iki-üçünün hatalı olduğunu görebilirsiniz. Bunun sebebi İngilizce'de bazı farklı durumlarda aynı kelime kullanılabilirken Türkçe'de bu durumlar için farklı kelimeler kullanılır. Anlayacağınız iki durumda da kullanılan bir kelimeyi Türkçeye durumlardan sadece bir tanesi için çevirdim, bu yüzden diğer durumda aynı kelimeyle karşılaşınca çeviri hatası olduğunu düşünmeyin.

Not: Oyunun normal sürümüne sahip ve farklı yere kurmuş kişiler kurulum hedefini ona göre ayarlasınlar. GOTY sürümüne sahip olanlarda hedef konumdan emin olsun.

 

Ekran Görüntüleri

Borderlands 2: Game of the Year Edition Türkçe Yama 1. Ekran Görüntüsü
Borderlands 2: Game of the Year Edition Türkçe Yama 2. Ekran Görüntüsü
Borderlands 2: Game of the Year Edition Türkçe Yama 3. Ekran Görüntüsü

Video

↑ İndirme Butonu Yukarda ↑